نتایج جستجو برای عبارت :

۱۵ روش برای افزایش تمرکز حواس در کارها

«چی می‌خواستم بگم؟» و یا «داشتم چی‌کار می‌کردم؟» احتمالا سوالات آشنایی برایتان هستند. نداشتن تمرکز حواس مساله‌ای است که خیلی‌ها با آن دست به گریبانند. ناتوانی ما در تمرکز به دلیل خستگی، بی‌انگیزگی یا هر چیز دیگری که باشد، بهره‌وری و به دنبال آن شانس موفقیت را کاهش می‌دهد. لازم نیست مانند «جردن بلفورت» در «گرگ وال‌استریت» عمل کنید! راه‌های بهتری هم برای افزایش تمرکز حواس وجود دارد. در این مقاله می‌خواهیم تعدادی از توصیه‌های کارشن

موقع درس خوندن تمرکز ندارم!

بسیاری از دانش آموزان  یک عبارت را خیلی به کار می‌برند : «نمیتوانم درس بخوانم چون تمرکز ندارم». خیلی از آن ها فکر می کنند ذاتا آدم حواس پرتی هستند در صورتی که این دیدگاه غلط است چرا که تمرکز حواس یک امر اکتسابی است و ذاتی نیست. هر کس با هوش عادی می تواند به تمرکز حواس خیره کننده ای دست یابد و عوامل عدم تمرکز را از بین ببرد. البته حواس پرتی هیچ موقع به صفر نمی رسد اما میتوان میزان آن را تا حد قابل ملاحظه ای کاهش داد.
نوروفیدبک می تواند در افزایش تمرکز کمک شایانی کند. تمرکز یعنی تراکم، فشردگی مجموعه و چکیده و در اصطلاح، یعنی حفظ و نگه داری توجه و تمرکز حواس روی موضوعی معین بدون تمرکز، حواس یادگیری، مثمرثمر نخواهند بود.
همه افراد، توانایی تمرکز دارند؛ چون تمرکز، امری نسبی است و کسی نمی تواند ادعا کند که کاملاً حواس پرت است و یا همیشه تمرکز حواس دارد. دانش آموزان، ورزشکاران و افرادی زیادی هستند که در حرفه و رشته خود به افزایش تمرکز نیاز دارند. برخی دانش آم
وقتی می‌نویسید، مخصوصا با قلم، ناخودآگاه تمام توجه و حواس شما به موضوع مورد نظر است. کمتر کسی می تواند هنگام نوشتن به چیزی غیر از آنچه می نویسد فکر کند. بر همین اساس می توان کاغذ و قلم را ابزاری فوق العاده برای تمرکز حواس به حساب آورد. پیشنهاد می‌کنم امتحانش کنید، من که هرگاه می‌خواهم روی موضوعی متمرکز شوم، حتما قلم دست می‌گیرم. به هنگام اندیشیدن نباید قلم را فراموش کرد!
انشای بسیار زیبای یکی از دوستام، حتما بخونیدش!
مستی به وقت نیمه شب
درست در تکاپو برای یافتنی اوجی دردناک برای این سری که گرمای پرواز بر فراز نوشته را بال بزند و بعد در نقطه ای که انتظارش را ندارید با ترس سقوط آشنا کند.

ادامه مطلب
✍️ تمرکز بر مشکلات باعث می‌شود مردم علی رغم اینکه صدها متر از چاه دور هستند باز هم با سر به داخل آن سقوط کنند. با تمرکز بر مشکلات شاید وضعیت غم‌انگیزی ایجاد کنید و صد البته توجه بیش از حد به مشکلات یکی از دلایل اصلی شکست یا عدم موفقیت بیشتر مردم در زندگی است.
قانون جذب می‌گوید: مشابه، مشابه را جذب می‌کند؛ بنابراین اگر به تمرکز بر مشکلات ادامه دهید مشکلات بیشتری جذب می‌کنید. شکایت کردن هم به نوعی تمرکز بر مشکل محسوب می‌شود. در عوض، باید به
کتاب
«تمرکز»، نوشته دانیل گلمن (-۱۹۴۶)، تحلیلگر اقتصادی آمریکایی است.
نویسنده کتاب پرفروش «هوش عاطفی» در این کتاب به راز مهم عملکرد عالی، یعنی
توجه و تمرکز می‌پردازد. توجه و تمرکز در واقع مثل یک عضله است. هرچقدر
بیشتر از آن استفاده کنید قو‌ی‌تر می‌شود. ولی اگر آن را کم به‌کار بگیرید
ضعیف‌تر خواهد شد.
در این کتاب دکتر گلمن، در عصری که عوامل مختلف
باعث حواس‌پرتی و گیجی ما می‌شوند و همواره در معرض بمباران اطلاعات هستیم،
به تجزیه و تحلیل

یک تحقیق میدانی نشان داده که افراد زیادی طی یک هفته ای که پشت سر گذاشته اند، حداقل یک وسیله را اشتباه بر داشته اند یا در جای عوضی قرار داده اند ؛ به عبارتی حواس پرتی داشته اند.عجیب هم نیست ، چون ما تا حدود زیادی وابسته به موبایل و لپ تاپ و انواع اپلیکیشن های یادآوری هستیم.درست نیست اگر این را فقط تقصیر کهولت سن بگذاریم، چون خیلی از افرادی که دچار حواس پرتی میشوند، سنی ندارند، جوان هستند و فقط به خاطر عدم تمرکز ، مشغله های زیاد و غیره هستکه خ
معمولا از قدرت تمرکز صحبت میشود
تمرکز کردن بر روی هدف علاوه بر این که حال روحی ما را خیلی خوب میکند
به ما اعتماد به نفس هم میدهد
عملکرد موثر ما در تلاش و کار را افزایش میدهد
باعث میشود بتوانیم از حواس پرتی ها به راحتی چشم پوشی کنیم
پس از فهمیدن این که در حال حاضر روی چه چیزی متمرکز هستیم

لینک مقابل : در حال حاضر روی چه چیزی متمرکز هستیم
به این مرحله میرسیم که آیا اهداف ما و تمرکز ما در یک جهت هستند یا خیر؟

برای تمرکز کردن روی هدف باید چند مور
عادت‌های غلط در مطالعه چیست؟برای کسب یک رتبه‌ی خوب، فقط زیاد بودن ساعت مطالعه کافی نیست بلکه باید خوب درس بخونید.✋قدم اول برای خوب درس خوندن، تمرکز داشتن موقع مطالعه است و بهترین راه برای افزایش تمرکز، پرهیز از کارهاییه که باعث از بین رفتن تمرکز می‌شن. مثل: ‌.درازکشیدن موقع درس خوندن:چون دراز کشیدن باعث کسل شدن و سنگین شدن چشم‌ها و در نهایت خوابیدن می‌شه.راه رفتن موقع درس خوندن:موقع راه رفتن همه کاری میشه کرد به جز تمرکز کردن برای درس خ

به خاطر پاندمی ویروس کرونا (کووید-19)، مشکلات زیادی برای صاحبان کسب و کارهای مختلف، به وجود آمده است. بسیاری از کسب و کارها مجبور شده‌‌اند، برای بقا و حفظ موقعیت خود، تغییرات اساسی در روند کاری و ساختار خود ایجاد کنند. در طی این روزهای سخت، که جهان به حالت غیرقابل کنترل درآمده، برای صاحبان کسب و کارهای کوچک، تمرکز بر آنچه که می‌تواند تحت کنترل قرار گیرد
ادامه مطلب
متن آهنگ حواس پرت آصف آریا
من یکم حواس پرتم تو بیا حواستو جمع کن به من فاصله زیاده فاصله رو کم کن یکم ... نذار یخ کنه دستام تو شومینه رو روشن کن برام  یه پل چوبی میخواد تا باشی باهام ... کاش بشه پیش همو بمونی پیش منو نه دیگه دیگه نرو این چشا میگه نرو حالا که وقتشه تو نذار سخت بشه عشقمون سرد بشه کاش بشه پیش همو بمونی پیش منو نه دیگه دیگه نرو این چشا میگه نرو حالا که وقتشه تو نذار سخت بشه عشقمون سرد بشه
غمگسار من چشمانم تو را نمی بیند اما حست می کنم همیشه بوده ای برای دیدنت,لمس کردنت ,بوسیدنت,بو کردنت, شنیدنت نیازی به این حواس پنج گانه ندارم حس ششم نیز اصلا لفظ کردن دیر متوجه می شویم اما بسته به نوع جمع بستنش معنی می دهد من در مورد تو حواس ندارم , احساس دارم #الهام_ملک_محمدی
اینكه سلاح فروخته شده دراثرتعویض محل فروش یامدت زمانی بالاارزش بالایی میافت برای دونالدوحشت آفرین بود.
اوهمیشه ازیادآورشدن عبارت كاغذفاقدارزش واهمه نداشت.معاهدات اسلحه وغیره بیشترزیان نصیبش میكردند.
امكان داشت كشورهاسلاح هارامهندسى معكوس كنند.ازآن جهت تحمیل قوانین استفاده كنندیاازآن بعنوان جانشین طلاودلاراستفاده كنند.
فكراوسراسرسودآورى نداشت دركل بروزبودن همه سلاح هادركشورهاراخواستارنبود.
چگونه  در کمترین زمان ممکن تمرکز کنیم؟
آیا می دانید که برای هر حواس‌پرتی ، حداقل 25 دقیقه باید صبر کنید تا همه چیز به حالت عادی برگردد؟ 
خیلی وقتها پیش میاد که در حال انجام کار مهمی هستیم ولی یکدفعه یاد چیزی مثل مانتو مجلسی یا آخرین مدل گوشی آیفون میافتیم . بلافاصله به اینترنت وصل میشیم و شروع به جستجوی مدل مورد نظر، مقایسه قیمت و.... می‌کنیم. آخرش هم از خرید این مدل مانتو یا گوشی منصرف میشیم. نگاهی به اطراف‌مون میندازیم ، میبینیم خیلی وقته ت
آیا می دانید که برای هر حواس‌پرتی ، حداقل 25 دقیقه باید صبر کنید تا همه چیز به حالت عادی برگردد؟ 
خیلی وقتها پیش میاد که در حال انجام کار مهمی هستیم ولی یکدفعه یاد چیزی مثل مانتو مجلسی یا آخرین مدل گوشی آیفون میافتیم . بلافاصله به اینترنت وصل میشیم و شروع به جستجوی مدل مورد نظر، مقایسه قیمت و.... می‌کنیم. آخرش هم از خرید این مدل مانتو یا گوشی منصرف میشیم. نگاهی به اطراف‌مون میندازیم ، میبینیم خیلی وقته ت
شاید شما هم یکی از کسایی هستین که به سر و صدا خیلی حساسین و به هر دلیل تمرکز یا حتی خوابیدن براتون سخته... بعضیا موسیقی رو پیشنهاد میدن.. اما خود موسیقی باعث حواس پرتی میشه. پس اگه دارم کار عمیق انجام میدم چه طور توی محیط پر سر وصدا تمرکز کنم؟جوابش استفاده از ویس های white noise  هست. این نویزها با داشتن فرکانس های مختلف میتونن سر و صدای اطراف رو تا حد خوبی براتون بپوشونن و در عین حال باعث جلب توجه شما به خودشون هم نمیشن. برای خواب هم کاربرد دارن. مثلا
به خاطر پاندمی ویروس کرونا (کووید-19)، مشکلات زیادی برای صاحبان کسب و کارهای مختلف، به وجود آمده است. بسیاری از کسب و کارها مجبور شده‌‌اند، برای بقا و حفظ موقعیت خود، تغییرات اساسی در روند کاری و ساختار خود ایجاد کنند. در طی این روزهای سخت، که جهان به حالت غیرقابل کنترل درآمده، برای صاحبان کسب و کارهای کوچک، تمرکز بر آنچه که می‌تواند تحت کنترل قرار گیرد
ادامه مطلب
  ده تکنیک برای تقویت تمرکز 
  تمرین اول:کتابی را انتخاب کنید، یک صفحه از آن را در نظر گرفته و تعداد کلمات موجود در هر پاراگراف را بشمارید. یک بار دیگر این کار را تکرار کنید تا مطمئن شوید که شمارش را درست انجام داده اید. در ابتدای کار با یک پاراگراف شروع کنید و هنگامیکه این تمرین برای شما آسان تر شد، تمام کلمات یک صفحه را بشمارید. شمارش را به طور ذهنی و با حرکات چشم هایتان انجام دهید.
  تمرین دوم:در ذهن خود از یک تا صد را بر عکس بشمارید.
  تمرین س
زمان دارایی ارزشمندی است اما برای مدیریت زمان باید به این نکته توجه کرد که مدیریت زمان لزوما به معنای کم خوابیدن، یا انجام کارهای متوالی پشت سرهم بدون داشتن استراحت مابین انجام کارها نیست زیرا ممکن است به زمان بیشتری دست یابید اما انجام کسب و کار فشرده و نداشتن خواب کافی عوارضی برای سلامتی شما داشته باشد اکنون به تکنیک تمرکز فرانکلین کاوی می‌پردازیم که به حذف فعالیت‌های غیرضروری و الویت بندی کارها می‌پردازد. این روش توسط استفان کاوی
دانلود آهنگ جدید آصف آریا حواس پرت
Download New Music Asef Aria – Havas Part
آصف آریا حواس پرت

دانلود آهنگ جدید آصف آریا حواس پرت با لینک مستقیم

متن آهنگ حواس پرت از آصف آریا

من یکم حواس پرتم تو بیا حواستو جم کن به من
فاصله زیاده فاصله رو کم کن یکم
نذار یخ کنه دستام تو شومینه رو روشن کن برام
یه پل چوبی میخواد توام باشی باهام
+++

دانلود کامل از لینک بالا منتشر شد
دانلود آهنگ سهیل مهرزادگان حواس
هم اکنون شنونده موزیک جدید و فوق العاده ی * حواس * با صدای زیبای هنرمند محبوب و مشهور , سهیل مهرزادگان باشید.
دانلود آهنگ سهیل مهرزادگان به همراه متن, پخش آنلاین و بهترین کیفیت (کیفیت اصلی) از رسانه مدیاک
Download new song by Soheil Mehrzadegan called Havaas With online playback , text and the best quality in mediac
متن اهنگ سهیل مهرزادگان به نام حواس (اجرا شده در برنامه دورهمی 4 مهران مدیری سال 99)
تو دیگه حواس نمیذاری واسه دلی که رو هواس ساده میگه دوست داره و ب
الکترسیته:  الكترسیته انرژی نهفته ای در طبیعت و وجود آن در بعضی از مواد موجود درجهان میباشد این نیرو به صورت های مختلف میباشد و دارای 2 قطب میباشد اما به صورت كلی میتوان الكترسیته را به دوبخش تقسیم كرد الكترسیته ساكن++این حالت از الكترسیته عنصری كه آن را بو جود می آورد دارای قطب مثبت+میشود مانند وسیله پلاستیكی كه بر اثر مالش دارای قطب مثبت میشود یا بدن انسان كه بر اثر برخورد با این گونه اشیاء درای قطب مثبت الكترسیته ساكن میشود فقط زمین تامین
افزایش تمرکز
لوازمی که باعث حواس پرتی شما می‌شوند مثل تلویزیون، گوشی و کامپیوتر را کنار بگذارید و بیشتر مطالعه کنید. سعی کنید چیزهای جدید یاد بگیرید و آن‌ها را به خاطر بسپارید.
جایی آرام برای مطالعه خود در نظر بگیرید. اگر فرزند خردسال دارید، او را تحت مراقبت شخص دیگری بگذارید و برای خودتان یک جلسه مطالعه بدون وقفه بگذارید.
استراحت
بعد از مطالعه چند دقیقه چشمان‌تان را ببندید و استراحت کنید. سعی کنید در این چند دقیقه به هیچ عنوان حواس‌تان پ
دانلود آهنگ جدید سهیل مهرزادگان حواس
Download New Music Soheil Mehrzadegan – Havas
پخش شنبه ساعت 18 – تیزر آهنگ اضافه شد

دانلود آهنگ جدید سهیل مهرزادگان حواس با لینک مستقیم

متن آهنگ حواس از سهیل مهرزادگان

تو دیگه حواس نمیزاری واسه دلی که رو هواسساده میگه دوست داره و بی اداسدلی که عاشق میشه بی سرو صداسحواست کجاس با منه دلت …
»───♫♫●|●|●♫♫───«
سهیل مهرزادگان حواس

دانلود آهنگ جدید آصف آریا به نام حواس پرت
دانلود آهنگ نزار یخ کنه دستام تو شومینه رو روشن از آصف آریا با لینک مستقیم کیفیت عالی 320 و 128 به همراه متن موزیک از رسانه آپ آهنگ
Download New Music By : Asef Aria – Havas Part
دانلود آهنگ آصف آریا حواس پرت 
(پخش به زودی به همراه دمو موزیک هم اکنون)

ادامه مطلب
تمرکز چیست ؟
تمرکز کردن یعنی اینکه فرد بتواند توجه و اراده‌‌اش را همسو کند و کنترلِ توجه خود را در اختیار داشته باشد. تمرکز یعنی تواناییِ متمرکز کردن ذهن بر روی یک موضوع، شیء یا فکر و بیرون راندن تمام افکار، ایده‌ها، احساسات و هیجان‌های نامربوط از ذهن. تمرکز یعنی به‌جایِ از این شاخه به آن شاخه پریدن و از دست دادن توجه، زمان و انرژی، در هر زمان تنها یک کار انجام بدهیم.
ادامه مطلب
تحقیقات نشان داده بچه‌‌های ۴ تا ۵ ساله‌ای که سه تا پنج بار در هفته برایشان کتاب خوانده می‌شود، نسبت به سایر همسالان خود، تیزفهم‌تر هستند.

کتاب خواندن برای فرزند، تاثیرات ماندگار هم برای والدین و هم برای کودکان دارد. با این کار می‌توانید کیفیت زمان با هم بودنتان را بالا ببرید، چون فرزندتان می‌داند که در این هنگام، تمام تمرکز و حواس پدر یا مادرش فقط معطوف به اوست. 

کتاب خواندن برای فرزندتان به نفع مهارت‌های خواندنی او در مدرسه نیز خو
ای بچه ی تنبل!
بی نظم!
حواس پرست!
دست و پا چلفتی!
تا حالا از این کلمه ها برای خطاب کردن کودکتون استفاده کردید؟ آیا میدونید این برچسب زدن ها چه تاثیرات بدی روی اعتماد به نفس کودک میگذاره!؟
بله قطعا خیلی ها آگاهی دارن اما باز هم در شرایط خاص نمیتونن جلوی خودشون رو بگیرن و دوباره همون عبارات رو تکرار می کنن و این باعث میشه کودک در ذهن خودش این رو ثبت کنه که واقعا تنبله! واقعا دست و پا چلفتیه (در صورتی که همیشه این اتفاق نیفتاده) و موقع انجام دادن کار
نام محصول: پکیج دوپینگ مغز جاویدنوع محصول: پکیج تصویری در قالب DVD قابل پخش در پلیرهای خانگی
این محصول شامل ۲۰ دی وی دی آموزشی (بیش از ۲۴۰۰ دقیقه آموزش) به صورت تصویری و کلاسی با بهترین کیفیتبه همراه ۳ کتاب تمرین + نرم افزار تند خوانی + فلش کارت حافظه اعداد + چند کتاب و DVD تکمیلی
 پکیج دوپینگ مغز جاوید
ویژگی‌های پکیج:
آموزش بیش از ۲۰۰ تکنیک کاربردی برای پرورش مغز اعم از: تکنیک‌های کامل تقویت حافظه، تمرینات پرورش تمرکز حواس، تکنیک‌های خلاقیت و
دانلود آهنگ جدید سهیل مهرزادگان حواس
Download New Music Soheil Mehrzadegan Havaas
آهنگ جدید سهیل مهرزادگان بنام حواس
تو دیگه حواس نمیذاری واسه دلی که رو هواس ساده میگه دوست داره و بی اداس
دلی که عاشق میشه بی سر وصداس حواست کجاس …

ادامه مطلب
افزایش تمرکز در نماز
مطمئنا برای خیلی از شما عزیزان پیش آمده که در هنگام نماز خواندن حواستان پرت شود و ندانید رکعت چندم هستید و همین مورد اعصاب شما را بهم بریزد و یا همین حواس پرتی شما را برای خواندن نمازهای بعدی دلسرد کند.اما نگران نباشید چون من در این مقاله کوتاه و جذاب 2 راهکاری را بیان کردم که با توجه به ساده بودنشان بسیار بسیار بسیار مؤثر هستند.
افزایش تمرکز در نماز با 2 راهکار فوق العاده مؤثر
راهکار اول:به مهر نگاه کنید!
شاید این حرف من
[ایرنا - 18:31]: مهندسان آمریکایی نمونه اولیه هدفونی را رونمایی کرده اند که گفته می شود باعث افزایش تمرکز کاربر می شود.
به
گزارش روزنامه دیلی میل، به گفته این محققان هدفون Mindset فعالیت مغز را
برای کسب حداکثر بهره وری ذهنی تجزیه و تحلیل می کند. این هدفون با استفاده
از فناوری نوروفیدبک، سیگنال های الکتروانسفالوگرافی (فعالیت الکتریکی
مغز) را اندازه می گیرد و به کاربران کمک می کند تا تمرکز پیدا کنند و زرنگ
تر شوند.
این هدفون در قسمتی که بر روی سر ق
دانلود آهنگ جدید سینا درخشنده بنام حواس پرت
آهنگ زیبا و بسیار شنیدنی سینا درخشنده بنام حواس پرت همراه با متن و کیفیت اصلی
Song Exclusive Sina Derakhshande   “Havas Part” With Text And Direct Links In Media-Music
پخش آنلاین + لینک پرسرعت آهنگ حواس پرت

ادامه مطلب
سلام.
هر قدر میخوام یک داستان رو بخونم انگار نمیشه که نمیشه. تقریبا یک ساعت روی یک صفحه گیر کردم و هنوز هم نتونستم بخونمش. یک لحظه به خودم اومدم و متوجه شدم تمرکز کافی برای خوندن این داستان رو ندارم.
نتایج بررسی هام درباره عدم تمرکز و روش های درمان اون رو در این مطلب نوشتم.
ادامه مطلب
افزایش تمرکز حواس در مطالعه
(دکتر احمدی، مشاوره تحصیلی و کسب و کار)

بسیاری از دانشجویان هنگام تحصیل در تمرکز مشکل دارند. همان طور که خود می دانید، تمرکز حواس در    هر کاری از جمله مطالعه و درس خواندن - از ضروریات است. تمرکز حواس، حالتی ذهنی و روانی است که در   آن حالت، تمام قوای حسی، روانی و فکری انسان روی موضوع خاصی متمرکز می شود و تضمین کننده امر یادگیری و انجام صحیح کارها و رهایی از خطرات احتمالی است.
شاید شما تا به حال خیلی به حواس پرتی فک

بسیاری از دانشجویان هنگام تحصیل در تمرکز مشکل دارند. همان طور که خود می دانید، تمرکز حواس در    هر کاری از جمله مطالعه و درس خواندن - از ضروریات است. تمرکز حواس، حالتی ذهنی و روانی است که در   آن حالت، تمام قوای حسی، روانی و فکری انسان روی موضوع خاصی متمرکز می شود و تضمین کننده امر یادگیری و انجام صحیح کارها و رهایی از خطرات احتمالی است.
شاید شما تا به حال خیلی به حواس پرتی فک
هنگامی که درس می خوانیداین زمان را فقط به درس خواندن اختصاص دهید و سعی کنید لوازمی که حواس شما را پرت می کنند از خود دور کنید چون در غیر اینصورت شما نمی توانید حواس خود را روی درس خواندن متمرکز کنید بهتر است برای خود حتما برنامه ریزی داشته
باشید و زمانی را مثلا برای تماشای تلوزیون جداگانه اختصاص دهید اگر به این گونه پیش بروید حتما در زندگی دچار سردر گمی نمی شوید هرچه در این دنیا وجود دارد براساس برنامه باید جلو برود تا بازدهی عالی داشته باشد
پولیش و واکس 3 اکستریم هایبریدنت سوناکس : 

پودر اکسید آلومینیومی بسیار ریز باعث رفع نور Verkratzungen ، لایه های خشک شده و صاف شدن رنگ می شود.
براق عمیق و براق ، ترمیم و ترمیم شدید رنگ کارایی دارد.
مناسب برای بدنه
براق کننده، محافظت کننده، پولیش کاری،تشکیل لایه‌ای با دوام بر روی رنگ خودرو

شناسه محصول : 202200
بافتن یکی از هنرهای مفیدی است که می تواند علاوه بر خلق کارهای زیبا در تمرکز حواس کمک زیادی به ما بکند. روشهای متنوعی برای بافتن هست مثل بافت با دست بافت با انگشت بافت با دو میل بافت با قلاب بافت با نی بافت با سوزن در عکس های زیر دو نمونه بافت با نی و بافت با سوزن را مشاهده می کنید
                          به نام خدای مهربان
دانش آموز عزیز سلام
امیدوارم حالت عالی باشه
امروز میخوایم با هم سراغ یکی از اساسی ترین مشکلات دانش آموزا هنگام مطالعه بریم
«عدم تمرکز حواس»
اولین نکته اینکه باید بدونیم که تمرکز داشتن هنگام مطالعه یه امر اکتسابیه و نیاز به تمرین داره.پس با انجام یک سری روش های ساده میتونیم به نتیجه دلخواه برسیم و کیفیت مطالعه رو بالاتر ببریم
1 طرح سوال
طرح سوال پیش از مطالعه باعث میشه که ذهن، فعال تر،با دقت
                          به نام خدای مهربان
دانش آموز عزیز سلام
امیدوارم حالت عالی باشه
امروز میخوایم با هم سراغ یکی از اساسی ترین مشکلات دانش آموزا هنگام مطالعه بریم
«عدم تمرکز حواس»
اولین نکته اینکه باید بدونیم که تمرکز داشتن هنگام مطالعه یه امر اکتسابیه و نیاز به تمرین داره.پس با انجام یک سری روش های ساده میتونیم به نتیجه دلخواه برسیم و کیفیت مطالعه رو بالاتر ببریم
1 طرح سوال
طرح سوال پیش از مطالعه باعث میشه که ذهن، فعال تر،با دقت
بعد از انتخاب هدف باید یادبگیریم تا روی هدفمان متمرکز نیز باشیم تا بتوانیم به اهدافمان برسیم.
جمله ای از بیل گیتس را به خاطر می‌آورم که اینگونه بیان کرد:((برای موفقیت باید روی هدف تمرکز کرد)) 
همه ی افرادی که در بلند مدت موفق هستند، یک ویژگی خاص دارند :
آن ها همیشه در حال تلاش و ایجاد تغییر مثبت در جهان هستند و این کار را با ایجاد تمرکز روی اهدافشان انجام می دهند.
ادامه مطلب
متن آهنگ حواس پرت از آرش صبور
من با تو حس عاشقونه قدر تو رو این دلم میدونهنزدیک تو بودن که یه دنیاست تو نباشی هم فکرت اینجاستوقتی که به تو پرته حواسم می ارزه یه دنیا حس خواصمبا من اگه سخت نمیشه راهت واسه من بمون که میخوامت

ادامه مطلب

رهبر انقلاب: در دعای مکارم الاخلاق این جمله هست «وَ استَعمِلنِی‏ بِمَا تَسأَلُنِی غَداً عَنهُ» که دعای بیستم #صحیفه_سجادیه است، دعای بسیار خوبی است و من توصیه میکنم دوستان بیشتر بخوانید این دعا را. فردا در قیامت یقه‌ی ما را میگیرند که چرا فلان کار را نکردی. 
️ بعضی از کارها را که نباید بکنیم، میکنیم، خب این را همه میدانیم. بعضی از کارها را باید بکنیم، توجه نمیکنیم، غفلت میکنیم، تنبلی میکنیم، ملاحظه‌ی این و آن را میکنیم، آن کارها را انجا
مشاورین فردی می گویند: چطور بر تنبلی غلبه کنیم ؟
مشاورین فردی معتقدند تنبلی و تعلل نوعی انتظار بی معنا است.انتظار برای اینکه کسی بیاید مسئولیت کارهای شما را بر عهده بگیرد.، انتظار برای اینکه اول یک اتفاق دیگر بیفتد و بالاتر از همه اینها انتظار برای اینکه قبل از انجام آن کار همه شرایط جور شودو همه چیز بی نقص و کامل باشد.پشت گوش انداختن کارها زمانی اتفاق می افتد که تمرکز و انرژی کافی ندارید.وقتی تمرکز و انرژی کافی به دست بیاورید هدفمندانه دست
سوال و دغدغه بسیاری از افراد این است: تمرکز ندارم.
بسیاری از افراد وقتی متوجه می شوند که این کلمه را می شنوند.
آنها فکر می کنند تمرکز صرفا در مورد تحصیل و مطالعه است.
اما واقعیت متفاوت است.
علل کمبود تمرکزهنگامی که کمبود تمرکز وجود دارد، مشکلات مختلفی وجود خواهد داشت.برای مثال، ناتوانی در مدیریت زمان، بی حواسی، عدم توجه به دیگران.عوامل مزاحم در کار، سطح بالای بار ذهنی.و معمولا احساس ناامیدی برای تکمیل کار به طور کامل و منظم.این مشکلات در طول
«حواس پرتی و راه های بالا بردن تمرکز»
ذهن ما تمایل داره دائم روی یه موضوعی کار کنه حالا اگه قرار باشه توی یه زمان معین پردازش خودشو‌ روی یه موضوع خاصی نگه داره، بهش تمرکز میگن. اما بارها شده موقع مطالعه متوجه میشیم فقط چشمامون از روی عادت داره از روی یه سری کلمات و خطوط به سرعت رد میشه بدون اینکه حواسمون باشه، یا اینکه به کلمه ای خیره میشیم و توی افکار خودمون غوطه ور میشیم که اینا نشونه ی حواس پرتی و عدم تمرکزه...حواس پرتی یه اتفاق کاملا طبیع
1.صرفه جویی در وقت:
در این حالت نیاز به هیچ رفت و آمدی ندارید. زمانی برای بستن ساک ورزشی، چک کردن کارت، لباس پوشیدن و حاضر شدن نیاز ندارید و وقت شما بیش از همیشه می شود.
2. صرفه جویی در پول از دلایل ورزش در خانه:عضو شدن در باشگاه و استفاده از لوازم آن قطعاً هزینه بردار است و هزینه آن بیشتر از ورزش در خانه می باشد. می توانید تجهیزات مورد نیاز را برای خود خریداری کنید و هر زمان که خواستید از آن استفاده کنید.
3. بهداشت بیشتر از دلایل ورزش در خانه:کاملاً
۱-مغزتان را آماده کنیدVenezky: قبل از انجام وظیفه تان، مغزتان را آرام کنید. یک یا دو دقیقه در یک وضعیت راحت بنشینید و نفس عمیق بکشید. قبل از اینکه به کارتان نزدیک شوید، بدنتان را آرام کنید. خواهید دید که این راه به تمرکز کردنتان کمک زیادی میکند. لازم است که فکرهای نگران کننده روزمره را با جدیت تمام از ذهن خود بیرون کنید. 
۲-از عواملی که حواستان را پرت میکند خلاص شوید
مردم معمولا مواردی که حواسشان را پرت میکند نادیده میگیرند و آنها را کوچک میشمرند.
کلا مزاق من جوریه که هر غذایی باشه میخورم ، و فکر میکنم خوشمزه ترین  غذاست ، و هیچ مشکلی با طعم و نوع غذا ندارم .
هر چی من این همه راحتم در باب غذا ، همسری بسیار مشکل پسند و از این دسته مردان محسوب میشه که زنشون باید خودشون کنه در طبخ غذا.
نمی‌دونم چرابیشتر مواقع غذاهای من هم از نظر اون خوب درست نشده و یه عیبی داره. و میگه : من کاملا رو غذا درست کردن تمرکز ندارم و حواسمو خوب جمع نمیکنم و در حین آشپزی دارم چند کار رو با هم انجام میدم.
خب باید بگم ، آر
کلا مزاق من جوریه که هر غذایی باشه میخورم ، و فکر میکنم خوشمزه ترین  غذاست ، و هیچ مشکلی با طعم و نوع غذا ندارم .
هر چی من این همه راحتم در باب غذا ، همسری بسیار مشکل پسند و از این دسته مردان محسوب میشه که زنشون باید خودشون کنه در طبخ غذا.
نمی‌دونم چرابیشتر مواقع غذاهای من هم از نظر اون خوب درست نشده و یه عیبی داره. و میگه : من کاملا رو غذا درست کردن تمرکز ندارم و حواسمو خوب جمع نمیکنم و در حین آشپزی دارم چند کار رو با هم انجام میدم.
خب باید بگم ، آر

تمرکز ندارم، مدت‌هاست که نتونستم روی چیزی تمرکز کنم و نمیدونم این حس بلاتکلیفی و استرس مداوم داشتن رو چجوری باید توضیحش بدم چون حتی همین الانشم نمیتونم روی این موضوعی که راجبش بنویسم تمرکز کنم. توی سرم هزارتا دیتای بی فایده میچرخه و هرلحظه یکیش میاد توی رأس قرار میگیره ، بعد تا میخوام بهش بپردازم ، تا میخوام روش زوم کنم ، میره کنار و بعدی میاد جلو . این پرش مداوم از یک موضوع به موضوع دیگه ، این نبود آرامش و ثبات ذهنی ، باعث میشه نتونی خیلی ا
سوال و دغدغه بسیاری از افراد این است: تمرکز ندارم.
بسیاری از افراد وقتی متوجه می شوند که این کلمه را می شنوند.
آنها فکر می کنند تمرکز صرفا در مورد تحصیل و مطالعه است.
اما واقعیت متفاوت است.
علل کمبود تمرکزهنگامی که کمبود تمرکز وجود دارد، مشکلات مختلفی وجود خواهد داشت.برای مثال، ناتوانی در مدیریت زمان، بی حواسی، عدم توجه به دیگران.عوامل مزاحم در کار، سطح بالای بار ذهنی.و معمولا احساس ناامیدی برای تکمیل کار به طور کامل و منظم.این مشکلات در طول
ابن کثیر وهابی دروغگوی حواس پرت!

✅ ابن کثیر در جلد 11 کتاب "البدایة والنهایة" چاپ: دار هجر صفحه 48 تصریح می‌کند آیه مباهله در شأن امیرالمؤمنین علی علیه السلام نازل شد.
❗️ اما جالب است در همین جلد در صفحه 94 می‌گوید:
هیچ فضیلت مخصوصی برای علی علیه السلام در آیات قرآن وجود ندارد! و آنچه که روایات شده صحیح نیست!

#مباهله

خلقت دوباره : برزخ
پس حس مادی بشر از جهان یک حس برزخی است که بویی از بقا و فنا را تواماً دارا می باشد ولی به هیچکدامش نمی رساند. مثلاً مسلم ترین حس مادی بشر از فنا پدیده مرگ است ولی این یک ادراکی از دور است و حواس ما خودِ مردن را نمی تواند درک کند زیرا وقتی که مرگ بر فردی واقع می شود دیگر حواس وجود ندارد. بنابر این برای درک مسئله بقا و فنا به ابزاری ورای حواس مادی نیاز داریم. اصلاً خود کالبد مادی آدمی که تماماً دربرگیرنده انواع حس های مادی اوست جا
زن نباید همه کارها را انجام دهد:زمانی که مسئولیت پذیری یکی از زوجین بیشتر از دیگری باشد، طرف مقابل به وظایف خود عمل نمیکندمثلا وقتی مردی میبیند همسرش تمام کارها را انجام میدهد، کم کم از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده و سعی میکند تا جایی که امکانش هست تمام کارها را به همسر خود واگذار کند. بنابراین زن ها نباید همه کارها را به عهده بگیرند.✖وظایف یکدیگر را انجام ندهید :گاهی اوقات زن یا مرد همیشه، تمام وظایف یکدیگر را انجام میدهند چون فکر میکنند
تکنیک‌ها و روش‌های مطالعه مفید و موثر برای دانش‌آموزان

اولین نکته ای که در هنگام درس خواندن باید مورد توجه دانش آموز باشد، مکان و زمان درس خواندن است، شرایط محیطی و زمانی در نحوه یادگیری و ماندگاری مطالب در ذهن، بسیار موثر است. توصیه می شود دانش آموز مکان و زمانی را برای مطالعه انتخاب کند که تمرکز حواس بیشتری را برای وی به دنبال داشته باشد و دانش آموز با فکری آُسوده در مکانی مناسب و آرام و بدون سروصدا به درس خواندن بپردازد.
رفت و آمدهای م
وسایل خودتان را زیاد گم یا دائما همه چیز را چک می‌کنید تا از یادتان نرود؟ شما ممکن است دچار حواس‌پرتی شده باشید.
حواس‌پرتی یا فراموشی مشکلی است که افراد بسیاری را درگیر خود می‌کند و می‌توان آن را یک شکایت رایج در زندگی‌های امروزی به حساب آورد. حواس‌پرتی می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد که حافظه‌ی افراد را درگیر می‌کند؛ بنابراین الزاما نمی‌توان توصیه‌های یکسانی برای روبه‎رو شدن با این مشکل و حل و فصل آن ارائه کرد. با مجله پیام دلت
شتباهات کودک را گردن کسی نیندازید!
بچه من نبوده!شیطون گولش زده !پسر ما نبوده؛ امیرعلی بوده!امروز مریم اینجا بوده این کارها را انجام داده!
زیرا: دراین حالت به دنبال مقصر هستیم ،مقصریابی و توبیخ شخص اشتباه است.با این کار به فرزندمان می‌آموزیم مسئولیت کارت را نپذیر!دروغ‌گویی و مخفی‌کاری را یاد‌ می‌گیرد. کار صحیح آموزش داده نشده و تمرکز بر روی کار اشتباه است.

ترک اعتیاد و روش های درمان آن
اگر چه عوارض ثانویه اعتیاد در بین گروهی از معتادین كه به دلیل فقر و تنگدستی امكان تامین هزینه زندگی خود را ندارند ،سبب می شود كه برای خرج اعتیاد خود دست به هر كاری بزنند ، نسبت به سر و وضع و بهداشت فردی بی تفاوت شوند و در یك كلام مشمول تمام صفاتی كه جامعه به معتادان نسبت می دهد باشند اما این عمومیت ندارند و اكثریت معتادان را شامل نمی شود.
 رش ، او را به وادی خلاف سوق می دهد. خوشبختانه مدتی است كه در قوانین تجدید نظ
کلید اساسی باهوش بودن: جلوگیری از حواس پرتی
هوش، باهوش بودن و رمز و راز آن، همیشه از موضوعات مورد توجه انسانها بوده است. حالا گروهی از محققین دانشگاه روچستر ادعا می کنند که حداقل یکی از کلیدهای اصلی باهوش بودن را پیدا کرده اند؛ آنها می گویند هوش بیشتر از آنچه به توانایی ها و سرعت پردازش مغز مربوط باشد به چیزهایی مربوط است که مغز انجام نمی دهد و آنها را نادید می گیرد، بعبارتی دیگر هوش یعنی اینکه مغز انتخاب کند چیزهای بی اهمیت را اصلا به حساب ن

تابستون جوری که تو ذهنم یه تصویر هیجان انگیزی ازش داشتم و براش برنامه ریزی کرده بودم پیش نمیره.انگار که همه ی سنسورهای لذت برنده از زندگی از کار افتاده باشن،از همه ی چیزهایی که یه موقعی خوشم میومد، الان دیگه هیچ انگیزه خاصی واسه دنبال کردنشون ندارم. یکی از این چیزها کتاب خوندنه.منی که تا همین چند وقت پیش صد صفحه یا دویست صفحه کتاب رو یه جا میخوندم حتی بدون ذره ای حواس پرتی، الان حتی نمی تونم یه بند کتاب با تمرکز بخونم؛ یه بند کتاب میخونم و
من یکم workaholic هستم. معتاد به کار، بهم بگن برو این کار رو انجام بده، اون هدف ما هست، اون قضیه.. اون قضیه رو باید انجام بدیم.
حالا نشستم جاییکه همه کارها رو کردم. یه سری کارها داره از جلو میاد نزدیکم که خیلی مبهم و خیلی چالشیه که فقط اضطراب میاره و بس.
انگیزه؟ خیر.   امید؟ خیر.   اضطراب؟ بله.
سینا درخشنده حواس پرت
Download New Music Sina Derakhshande – Havas Part
 دانلود آهنگ حواس پرت به همراه متن آهنگ از
رسانه ویک موزیک
با بالاترین سرعت و قابلیت پخش آنلاین
با کیفیت ۱۲۸ و ۳۲۰ بهمراه پخش آنلاین و متن آهنگ
لطفا این آهنگ رو لایک کنید و از بخش دیدگاه ها، نظر خود را درباره آن به اشتراک بگذارید. امیدوارم از این آهنگ
لذت برده باشید جهت حمایت از ما ویک موزیک  را به دوستان خود معرفی نمایید.

برای دانلود آهنگ به ادامه مطلب مراجعه کنید...

ادامه مطلب
دوره های ویژه نوروزی
حضوری/ آنلاین

کد ۱: دوره تک مهارته اسپیکینگ آیلتس نیمه خصوصی 
(تمرکز بر روی جدیدترین سوالات آزمون و نحوه نمره دهی) 
کد۲: دوره تک مهارته رایتینگ آیلتس نیمه خصوصی 
(تمرکز بر روی تسک ۱ و ۲ بر اساس جدول نمره دهی و اشتباهات رایج فراگیران ایرانی)
کد ۳: کلاسهای EPT
(تمرکز بر روی مهارت تست زنی و سوالات اخیر آزمون)

تمامی دوره های فوق در طول ۱۰ جلسه از ۲ فروردین تا ۱۲ فروردین تشکیل خواهد شد‌
ثبت نام تا ۲۵ اسفند 
ظرفیت محدود 09128350891

تابستون جوری که تو ذهنم یه تصویر هیجان انگیزی ازش داشتم و براش برنامه ریزی کرده بودم پیش نمیره.انگار که همه ی سنسورهای لذت برنده از زندگی از کار افتاده باشن،از همه ی چیزهایی که یه موقعی خوشم میومد، الان دیگه هیچ انگیزه خاصی واسه دنبال کردنشون ندارم. یکی از این چیزها کتاب خوندنه.منی که تا همین چند وقت پیش صد صفحه یا دویست صفحه کتاب رو یه جا میخوندم حتی بدون ذره ای حواس پرتی، الان حتی نمی تونم یه بند کتاب با تمرکز بخونم؛ یه بند کتاب میخونم و
۱. بازی‌کردن تمرکز کودکان را افزایش می‌دهدازآنجایی‌که کودکان در هنگام بازی‌، مطالب زیادی را یاد می‌گیرند، بهتر است کاری کنیم فعالیت‌هایشان بیشتر شبیه بازی‌کردن باشد. تلفن هوشمند، تبلت و رایانه را از آنها دور نگاه دارید و اجازه دهید کودکان، با اسباب‌بازی‌های معمولی بازی کنند و همچنین بازی‌هایی که تمرکز آنها را بیشتر می‌کند را انجام دهند و تمرکزکردن را تمرین کنند.تحقیقات نشان داده‌ است تلفن‌های هوشمند می‌توانند مدت‌زمان تمرکز ک
عنوان: حواس پرتی مرگبارنویسنده: جین واینگارتنمترجم: مجتبی هاتفنشر:  ترجمان علوم انسانیتعداد صفحات: 112سال نشر: چاپ اول 1397
جین واینگارتن روزنامه‌نویس است و بخاطر دو جستاری که در این کتاب آورده شده‌اند، برنده جایزه پولیتز شده است. دو جستار «مرواریدهای قبل صبحانه» و «حواس‌پرتی مرگبار» به مهمترین عادت‌های انسان در دوران مدرن اشاره می‌کند: همیشه در عجله بودن و حواس‌پرتی. در مقدمه تمام آنچه که قرار است در طول کتاب فهمیده شود، آورده شده است. م
من خیلی واقع بینم و اصلا آدم خوش بینی نیستم. اما می‌خوام برای یه مدت روی نکته ها و ویژگی‌های خوب هرچیزی تمرکز کنم چون تمرکز روی بدی‌ها کمکی بهم نکرده.(درباره زندگی شخصی‌ام حرف می‌زنم) از وضعیتی که الان دارم راضی نیستم؛ اما دارم به ورژن بهتری از خودم تبدیل می‌شم و این روند برام قشنگه.
نکات آموزنده
✅یک ذهن خیلی شلوغ نمی تواند عملکرد خیلی بالایی داشته باشد.
احتمالا شما هم افرادی برخورد داشتید که فوق العاده افراد خلاق و باهوشی هستند, اما در زندگی شان هنوز دستاورد چشمگیری ندارند و یا اینکه با گذشت سالها هنوز موفق نشده اند کار مورد علاقه خود را پیدا کنند.
✅زمانی که با چنین افرادی صحبت می کنید, می گویند که ایده خیلی خوبی به ذهنشان رسیده و درمورد آن توضیح می دهند, پس از چند روز که مجددا آن را می بینید, درباره ایده جالب دیگری که ک
۱-قدرت اراده را دست کم نگیریدجنگ واقعی برای رسیدن به بهره روی و بازدهی بیشتر هر روز صبح شروع می شود. اگر بعد از شنیدن صدای ساعت زنگ دارتان آن را خاموش کردید و دوباره به خواب رفتید باید بگوییم جنگ را واگذار کرده اید!
اگر هشداری تنظیم می کنید به محض شنیدن صدای آن باید از خواب بلند شوید. این ساده ترین اما موثرترین کار ممکن است. تحقیقات نشان می دهند خاموش کردن صدای زنگ هشدار ساعت یا تلفن و دوباره خوابیدن شما را خسته تر و بیدار شدنتان را هم سخت تر می
https://www.instagram.com/cnhamid.ir
www.CnHamid.ir
داستان کوتاه 
زنی به کشیش کلیسا گفت:من نمیخوام در کلیسا حضور داشته باشم!
کشیش گفت:می‌تونم بپرسم چرا؟
زن جواب داد:چون یک عده را می‌بینم که دارند با گوشی صحبت می‌کنند،عده‌ای در حال پیامک فرستادن  در حین دعا خواندن هستند،بعضی ها غیبت می‌کنند و شایعه پراکنی می‌کنند،بعضی فقط جسمشان اینجاست،بعضی‌ها خوابند،بعضی ها به من خیره شده اند...
کشیش ساکت بود،بعد گفت:می‌توانم از شما بخواهم کاری برای من انجام دهید قبل از ای
آقای جیم عزیز، چهل و یک روز از لحظه‌ای که برای تعمیر ساعت‌تان، درب را باز کردید گذشته‌ست. ساعت‌تان ایرادی نداشت! مشکل آهن‌ربای انتهای بند بود، آهنربا که در مجاورت صفحه پشتی قرار می‌گرفت، عملکردش را مختل می‌کرد. هر وقت برای گرفتن ساعت‌تان بیایید، خنده‌ای سر می‌دهم و می‌گویم "آقای جیم عزیز حواس‌پرت! مشکل آهنربای بند بود، حواس‌تان باشد که آهنربا در مجاورت صفحه قرار نگیرد؛ و این‌گونه چهل و چند روز حساب زمان از دست‌تان در نمی‌رود و سا
در این قسمت میخواهم یک سری راهکار معرفی کنم برای کاهش حواس پرتی دانش آموزان در کلاس درس:
معلم باید تا زمانی که کودکان به او توجه نکرده‌اند درس رو شروع نکند و به تک تک دانش آموزان توجه کاملی داشته باشد.
روی نیکمت دانش آموز وسائل غیر ضروری وجود نداشته باشد.
سعی کنید فعالیت ها را مرحله به مرحله انجام دهید.
وقتی کودک توجه می کند می توانید از پاداش های مادی  و معنوی استفاده کنید و این رفتار را در او تقویت کنید.
محیط کلاس باید استاندارد و عاری از هرگ
هی  دارم فکر میکنم چرا من نمیتونم آرامش داشته باشم و استرسم را کنترل کنم، اون هم با توجه به مدل شخصیتی من که اساسا آدم مضطرب و پر استرسی نیستم. چرا من نمیتونم الان که بچه هام خوابیده اند این یکساعت را تمرکز کنم روی برنامه ام؟ (با توجه به اینکه فعلا پرستار هم نمیاد و همون نصف روز وقت را هم ندارم برا خودم) اولش داشتم خودم را شماتت میکردم که خب بر خودت کنترل داشت و ... بعد دیدم نه! اساسا حال و احوال من با توجه به شرایطم هست، من نگران بچه هام هستم اینق
 فکر تو همیشه به دنبال مهم‌ترین کارى خواهد بود که آن را یافته. اگر تمرکز ندارى، از همین کشف کن که تو کارى مهم‌تر براى خود سراغ دارى، پس یا به آن بپرداز و یا اهمیت کارى را که به آن مشغول هستى، براى خودت تحلیل کن تا فکرت با تو همراه شود که در این لحظه و با این بینش تو مى‌توانى سریع و صحیح حرکت کنى. 
(استاد و درس / علی صفایی حائری)
نداشتن تمرکز در برخی از روزها برای هر کودکی عادی است اما اینکه این عدم تمرکز به امری متداول برای کودک تبدیل شود نیازمند بررسی بیشتر است و باید برای مقابله با آن به فکر باشید.
آیا کودکی پر جنب و جوش، سر به هوا و زیرک دارید؟ آیا روزی چندین بار از او می خواهید که تکالیفش را انجام دهد و او هر بار با شیطنت بیشتر مانع از این کار می شود و انجام تکالیف به ساعات پایانی شب موکول می شود؟ خب این خیلی طبیعی است، دنیای کودکان دنیای شادی و تحرک و هیجان است، وا
سلام خسته نباشید
من بعد عمری بیکاری و تنبلی تصمیم گرفتم برم یه حرفه رو دنبال کنم و از سردرگمی نجات پیدا کنم، اینکه رفتم کلاس پیرایش مردانه ثبت نام کردم، آقا اوایل که می رفتم کلاس خیلی دستام می لرزید و هول می کردم تا اینکه با تحقیق فهمیدم قرص پروپرانول کمک کننده هست، رفتم دکتر و ازش خواستم برام بنویسه، الان این مشکلم کامل حل شد ولی مشکل جدیدم اینه که تمرکز کردن برام سخته و کامل هنگ می کنم موقع کوتاهی مدل، یا همین امروز یه بنده خدا رو یک ساعت و
صوفی می خواهد خدا را این جا و اکنون بشناسد. او نمی خواهد مانند دیگران تنها به شیوه انفعالی طبق اراده خدا زیست کند. او می خواهد در هر لحظه از زندگی خویش با جهاد اکبر طبق اراده خدا زیست کند. او می خواهد پیوسته به یاد خدا باشد، و به همین دلیل می خواهد از جنبه بیرونی به جنبه دورنی بگراید.
تصوف به یک معنا درون گرایی در اسلام است. تصوف همان رازورزی یا mysticism است و به رازهای الهی مربوط می شود. این واژه در لاتین به معنای بستن دهان و سکوت است. گذر از جهان صو
اصول مطالعه و یادگیرى‏ :
عمدتاً در زمان امتحان، براى بهبود و افزایش یادگیرى، باید اصول زیر رعایت گردد: 
اصول پیش از شروع مطالعه: 
1- تعیین هدف و انگیزه 2- تعیین مدت لازم‏3- تعیین مقدار مطالعه‏4- انتخاب محیط مناسب‏5- اجتناب از امورى مانند پر بودن معده، اضطراب‏هاى نابه جا و تخیلات‏ اصول هنگام مطالعه:
1-مطالعه فعال و جدى‏2- حفظ آرامش‏3- در صورت امکان یادداشت بردارى نکات مهم‏4- برخورد سؤالى با مطالعه آموختنى‏5- ترک افکار منفى‏6- تمرکز حواس‏7- اس
ایمان داشته باشید
سوره ی مریم را که باز میکنی دنیایی سراسر از شگفتی میبینی...
از دعای حضرت زکریا برای درخواست فرزند در نهایت پیری و نازایی تا تولد بدون پدر حضرت عیسی و سخن گفتن در گهواره ی او و...  اما نکته ی جالب اینجاست   ---> قَالَ رَبُّکِ هُوَ عَلَیَّ هَیِّنٌ ۖ  <---
پرودگارت گفت ، این کارها نزد من بسیار آسان است... (سوره مریم آیه ۲۱)
یعنی خداوند شگفت انگیزترین کارها برای ما را، آسان ترین کارها برای خود میداند 
و جالب اینجاست این جمله را چند
گیک ( Geek)  اصطلاحی هست که برای متخصص یا علاقه‌مند رایانه بکار می رود . کلمه گیک ( geek ) در گذشته نوعی توهین محسوب می‌شد و به معنی دیوانه یا احمق بود،اما به مرور زمان و بعد از انقلاب دیجیتال، تغییر معنا داد .
گیک‌ها کارها را انجام می‌دهند چون از آن‌ها لذت می‌برند؛ یا در آن‌ها مجالی برای ارزیابی قابلیت‌هایشان می‌بینند. مشوق اولیه آنان پول یا شهرت نیست. گیک‌ها معمولاً تمرکز بر موضوعی را مهم‌تر از نیاز به پذیرش اجتماعی می‌بینند. به همین دلیل،

شاید شما تا به حال خیلی به حواس پرتی
این که باز آمده بود به خوابم و گفت ما هم پای سفرۀ مولا نشستیم و بعد گفت کارها بخشی‌اش به توفیق خدا نیاز دارد و بخشی تلاش خودم است و این که از خواب پریدم و رو به قبله نشستم همه واقعیت داشت. حقیقتش کمی نیاز به مرخصیِ انسانی دارم. من هنوز به سیر حق نرسیده آمده‌ام پیش خلق، این که روزی ده بار چک کنم برای نظرات وبلاگ آزارم می‌دهد. من تمام شبکه‌های اجتماعی‌ام را حذف کرده‌ام، تمام انسان‌های واقعی را هم کم و بیش حذف کرده‌ام، به طور وسواس گونه‌ای در
✅ کارها، از لحظه‌اى به حسنات و سیئات مى‌رسند، که...
استاد علی صفایی حائری:
⭕️چه بسا حرف‌هاى خوبى، که در جاى خود واقع نشده و خون‌ها ریخته است.
⭕️چه بسا کارهاى حقّى، که از راه درست و با هدف درست دنبال نشده است.
کارها، از لحظه‌اى به حسنات و سیئات مى‌رسند، که حسن و قبح آن‌ها را و روش‌ها را و شکل‌هاى‌شان را بسنجى.
و کارها از لحظه‌اى به صالحات بدل مى‌شوند، که انگیزه و جهت آن‌ها را هم در نظر بگیرى.
و گذشته از حسن و خوبى عمل و حسن و خوبى شکل و ر
منم درختِ ناامید، منم درخت، درختِ زردِ ناامید.
امید را کشیده‌ام ز ریشه‌ام هزار بار!
و هر هزار، سبزه‌ام، شکوفه‌ام، پرنده‌‌های نغمه‌خوان شاخه‌ام، پریده از لب امید. 
زمین زیر پای من، هزار دانه‌ی امید را به باد داده‌است، چه ناامید مادری شده زمین.
منم درختِ زردِ لخت، منم تهی، منم زمخت! 
حواس من به سبزه نیست، به چهچهِِ پرنده‌ نیست. حواس من به چتر ناامیدی است که با تمام‌ قدرتم، گشوده‌ام ورای خنده‌هایتان. 
به من بگو کجای عمر من گره به کار غن
شنبه‌ها زمان خوبى براى شروع هفته نیستند. شنبه‌ها چنان با عجله از راه مى‌رسند که انگار دست جمعه آن‌ها را با شتاب به سوى هفته‌ى جدید هل داده است. شب‌هاى جمعه انگار به بامداد نرسیده، هول‌هولکى و نیمه‌کاره تمام می‌شوند. خورشید خمیازه مى‌کشد و تند‌تند طلوع مى‌کند.
شنبه روز دویدن است. مهم نیست اگر هیچ انرژى و توانى براى آغاز هفته ندارى. شنبه یعنى باید پر توان شروع کنى و دنیا کارى به این کارها ندارد که تو از پس یک هفته‌ى پر مشغله بر‌خواهى آم

گفتم نمی خواهمت اما کار من نیست پای نخواستن " تو " ایستادن !" من " مثلا از روی حواس پرتی صدایت می زنم و " تو " حواس پرت تر بگو جانم ؟!بگذار تکه پاره های وجودمان ، همین چند تکه ی باقی مانده ی را همین گونه بی حواس دوباره سر هم کنیم برای ما شدن !و لطفا به رویم هم نیاور .این راهی که از یک سمت به تو ختم می شود را روزی برای دور شدن از هوایت قدم زده ام !
#طاهره_اباذری_هریس
شنبه‌ها زمان خوبى براى شروع هفته نیستند. شنبه‌ها چنان با
عجله از راه مى‌رسند که انگار دست جمعه آن‌ها را با شتاب به سوى هفته‌ى جدید هل
داده است. شب‌هاى جمعه انگار به بامداد نرسیده، هول‌هولکى و نیمه‌کاره تمام می‌شوند. خورشید خمیازه مى‌کشد و تند‌تند
طلوع مى‌کند.
شنبه روز دویدن است. مهم نیست اگر هیچ انرژى و توانى براى
آغاز هفته ندارى. شنبه یعنى باید پر توان شروع کنى و دنیا کارى به این کارها ندارد
که تو از پس یک هفته‌ى پر مشغله بر‌خواهى آم
اینكه سلاح فروخته شده دراثرتعویض محل فروش یامدت زمانی بالاارزش بالایی میافت برای دونالدوحشت آفرین بود.
اوهمیشه ازیادآورشدن عبارت كاغذفاقدارزش واهمه نداشت.معاهدات اسلحه وغیره بیشترزیان نصیبش میكردند.
امكان داشت كشورهاسلاح هارامهندسى معكوس كنند.ازآن جهت تحمیل قوانین استفاده كنندیاازآن بعنوان جانشین طلاودلاراستفاده كنند.
فكراوسراسرسودآورى نداشت دركل بروزبودن همه سلاح هادركشورهاراخواستارنبود.شایدبرایش دنیاجوردیگری معنی پیدامینمو
افکار خود را مدیریت کنید. هیچ کس نمی تواند کاملا فکر کردن را متوقف کند. این کار غیر ممکن است. اگر تلاش کنید که به چیزی فکر نکنید، تنها فکر کردن را متوقف کرده اید نه اینکه تمرکز کرده باشید! به جای آن می توانید مواردی که مانع از آن می شوند تا به یک موضوع خاص تمرکز کنید را از ذهن خود بیرون کنید
ذهن خود را مانند یک بوم خالی یا یک آسمان تاریک تصور کنید. اجازه دهید افکارتان بیایند و بروند ولی هیچ کدام از آن ها را دنبال نکنید. در نهایت مغز شما آرام می شود
کتاب صوتی خاطرات حواس 
ظلم
ظلم است که باید برداشته شود نه ظالم. زیرا مظلوم از ظالم هم ظلم پرست تر است. و به تجربه هم معلوم شده است که اگر بطور مکانیکی ظالم برداشته شود آن مظلوم، ظالمی ستمگرتر را پدید آورده و بر خود می گمارد. و اما ظلم یعنی چه؟ ظلم یعنی عدم پذیرش مهر و رحمت و عزت. و این عدم پذیرش همان عدم توانائی و عدم دانائی است: عدم توانائی پذیرش مهر و عدم دانائی در باره حقِ مهر. این عدم توانائی و عدم دانائی متقابلاً علت و معلولند.
و اما مهر یعنی
شنبه‌ها زمان خوبى براى شروع هفته نیستند. شنبه‌ها چنان با
عجله از راه مى‌رسند که انگار دست جمعه آن‌ها را با شتاب به سوى هفته‌ى جدید هل
داده است. شب‌هاى جمعه انگار به بامداد نرسیده، هول‌هولکى و نیمه‌کاره تمام می‌شوند. خورشید خمیازه مى‌کشد و تند‌تند
طلوع مى‌کند.
شنبه روز دویدن است. مهم نیست اگر هیچ انرژى و توانى براى
آغاز هفته ندارى. شنبه یعنى باید پر توان شروع کنى و دنیا کارى به این کارها ندارد
که تو از پس یک هفته‌ى پر مشغله بر‌خواهى آم

حس درونی [inner sense]
پیشینه بحث
هر یک از قواى مدرکه باطنى «حس باطن» نامیده می‌شود که در مقابل آن، حس و حواس ظاهره است.[1] ‏ریشه‌یابی تاریخی «حواس درونی» به ارسطو می‌رسد. وی در کتاب «درباره نفس» و آثاری دیگر، مباحثی را راجع به حس مشترک و خیال و حافظه و جز اینها مطرح می‌کند.[2]
هم‌چنان که  نظام مابعدالطبیعی ارسطو در دست ابن سینا رنگ و روی ویژه‌ای پیدا کرد، علم النفس وی هم در دست این فیلسوف نظم و نسق خاص سینوی یافت. از نظر ابن سینا، قوای باطنی، عبا
بهترین و ارزشمند ترین کارها در برهه فعلی، چیزی جز کمک به بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم نیست.
هر کسی به نحوی، یکی با همون اندک کمک نقدی، یکی با حمایت از یک کارگاه کوچیک تولیدی که به کارش ادامه بده، یکی با راه انداختن همین کارگاه های کوچیک که دست چند نفر رو اونجا بند کنه
خلاصه هر طور که میشه و امکانش باشه.
کرونا هم میگذره به پسا کرونا فکر کنیم
پیشنهاد میکنم خبر نخونید چون چیزی جز به هم زدن آرامش شما نداره چون فقط حاشیه خالص و صرف هست. به جاش ت
به عنوان یک درس مهم؛ همیشه در پروسه‌ی طراحی و اجرای نقشه‌ی تلافی‌کردن، خونسرد و با خنده‌ی محو و پاسخ‌های خنده‌دار موضوع‌ رو پیش ببرید.
و مهم‌تر از همه حواس‌تون باشه نقطه‌ضعف‌هاتون تو آرشیو حافظه‌ی کسی وارد نشه. ؛؛) 

بعد از شکست عشقی سراغ این کارها نروید

یکی از مهم‌ترین راه‌کارها برای فراموش کردن غم‌ها و پیدا کردن روحیه‌ای با نشاط، سرشلوغی است

هزاران بار برای هزاران نفر این اتفاق افتاده، که در میانه مسیری که به نیت ساختن آینده‌ای مشترک با کسی قدم برداشته‌اند، متوجه می‌شوند اختلافات و ناسازگاری‌هایی که باهم دارند آن‌قدر جزیی به نظر نمی‌رسد که بتوان از آن‌ها چشم‌پوشی کرد و تا آخر عمر با آن‌ها ساخت.
ادامه مطلب
ما آدم ها همیشه دوست داریم دیگران رو تغییر بدیم، نگاه می کنیم ببینیم
هرکسی چه عادت یا رفتار و ویژگی بدی داره تا سریع بهش گوشزد کنیم. اما لطفا
انقدر دنبال انتقاد کردن از دیگران نباشید. تنها کسی که می تونیم تغییر
بدیم خودمونیم. ما فقط می تونیم روی خودمون تاثیر بذاریم و باور کنید اگه
خودتون رو تغییر بدید رفتار دیگران هم با شما تغییر خواهد کرد. به جای
تمرکز روی دیگران روی خودتون تمرکز کنید و سعی کنید هرروز بهتر از دیروز
بشید هرروز بیشتر پیشرفت
متن آهنگ یه چیزی بگم از امیرعلیبزار از حرفات یچیزی بگم فردا نگی نگفتی چرااخه واسه گفتن اینا دل تو دلم نیستبزار از دردام بگم چقدر تنهامنرنجی از حرفام ولی بد تا کردی باهامدرد نبودن تو کم نیستبازم بیا دوباره حس مشترک با همبسازیم امشبو خدا هم افتاده نگاهش توی نگاهمسرده هوا چقدر سرده حواس تو کجا پرتهدل من از این فاصله ها پر از دردهاون که رفته کاشکی برگردهبازم بیا دوباره حس مشترک با همبسازیم امشبو خدا هم افتاده نگاهش توی نگاهمسرده هوا چقدر سرده
امید
دریغ از ذره ای شعور و وجدان، افسوس از ذره ای عهد و وفا، هزار دریغ از ذره ای دین و صدق و هزاران دریغ از ذره ای روح و احساس. آیا بشر همواره این چنین بوده است؟ فقط به معجزه ای که هزاران بار از کل معجزات پیامبران برتر باشد می توان امیدی داشت و من دارم، بطرزی مالیخولیائی و بغایت مأیوسانه. امید آنگاه معنا دارد که مطلقاً هیچ نشانی از امید دیده نشود. و من بدینگونه امیدوارم. امید من کمال یأس من است. من بطرز امیدوارانه ای مأیوسم و بطرز مأیوسانه ای امی
یک روز که همراه مادرش برای خرید به فروشگاه رفته بود،چشمش به یک گردن بند مروارید بدلی افتاد که قیمتش ۱۰/۵ دلار بود، دلش بسیار آن گردن بند را می خواست. پس پیش مادرش رفت و از مادرش خواهش کرد که آن گردن بند را برایش بخرد. مادرش گفت : ” خوب! این گردن بند قشنگیه، اما قیمتش زیاده ، خوب چه کار می توانیم بکنیم! من این گردن بند را برات می خرم اما شرط داره، وقتی به خانه رسیدیم، یک لیست مرتب از کارها که می توانی انجام شان بدهی رو بهت می دم و با انجام آن کارها م
همانطور که میدانیم اسباب کشی ممکن است یکی از سخت ترین و طاقت فرسا
ترین کارها باشد. اما زمانی که بتونیم این کار و به درستی انجام بدهیم یکی
از ساده ترین و لذت بخش ترین کارها خواهد شد . پس به نکات زیر توجه کنید تا
بتونید یک اسباب کشی بی دردسر داشته باشید و با نکات مهم اسباب کشی آشنا
شوید.
ادامه مطلب
چرا تشخیص بیش فعالی را باید جدی گرفت؟
توجه و تمرکز در کودکان حاصل ارتباط میان قست های خاصی از مغز بخصوص در ناحیه جلوی مغز یا فرونتال است. برای ایجاد توجه کافی در فعالیت های روزانه یک ماده شیمیایی به نام دوپامین که یک پیامرسان عصبی یا نوروترانسمیتر  نامیده می شود، نقش اصلی را بازی می کند. با کاهش دوپامین و یا با کاهش اثر آن بر روی گیرنده های نورن های مغزی بیماری بیش فعالی یا اختلال در توجه و تمرکز یا ADHD خلاصه شده Attention Deficit Hyperactivity Disorder  ظاهر م

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها